Skocz do zawartości
  • Dodaj nową pozycję...

ZAMKNIĘTY Potrzebny mechanik ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, potrzebuję speca co mi powie co jest zepsute. Mianowicie jakieś 2 miesiące temu zepsuł mi się komputer odpaliłem grę na chwilę i po chwili grania pojawiały mi się dziwne rzeczy na ekranie jakieś kratki itp, i pomyślałem że to płyta główna, dokładniej sloty na RAM więc kupiłem nowa i podziałało na jakieś 2 miesiące, i dalej mi się to dzieje to samo i nie mam pojęcia co to teraz może być... 

Ktoś podpowie co to może być? 

Edit. Zacinało całą grę i wyskakiwały kratki itp 

Edytowane przez >>JecoB<<

sygna.jpg.8e10aff24345088e7c215b243be89439.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Może zasilacz wali zwarcie? Jakby GPU to artefakty by zostały raczej a nie na 2 miechy spokój by dały.

spacer.png

Odnośnik do odpowiedzi

1.Możliwe że GPU nie ciągnie już i przepala

2.Możliwe że zasilacz zwarcia ma też miałem kiedyś tak to cały set mi się spalił tylko odratowałem ram xD

Polecam sprawdzić temperatury GPU bo może być przez to nawet jakiś stare walnąć i sprawdzić.

Ale najbardziej możliwą rzeczą jest zwarcie kochanego zasilacza bo wątpię że GPU dało ci spokój na 2 miesiące i polecam przeczyścić cały komputer od środka wraz z kartą graficzną raz miałem cały zajebany radiator i kartę to mi się włączyć nie chciał nawet nie wiem dlaczego rozkręciłem przeczyściłem złożyłem do kupy i śmigało.

Edit: tak jak bluu napisał daj jakieś fotki będzie można to ocenić bo tak to nie dowiemy się dużo i są to jedynie spekulacje. Tak czy siak jak się nie znasz polecam iść do komputerowego i poprosić o sprawdzenie go ja płaciłem 50zł więc myślę że nie duża kwota a może cię odciągnąć od niepotrzebnych zakupów.

Edytowane przez Krzyżyk

giphy.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzałem temeratury są w normie, nie jestem pewien ale podejrzewam właśnie ze to może być gpu... Fotki podeślę wam jutro po jak na razie jestem na wyjeździe. 

Dobrej nocki 

Odnośnik do odpowiedzi

jeszcze jedno mi się nasunęło. Jeżeli to są kratki na zasadzie takiego rozpikselizowania/czazsem zostaje ci aplikacja na pulpicie po zminimalizowaniu etc etc to moze być wina monitora. Miałem taki przypadek dwukrotnie.

Odnośnik do odpowiedzi

• Moderator

Żeby w pewnym sensie wykluczyć grafe możesz ją czymś obciążyć (np. Furmark) i zobaczyć co się będzie działo, jeżeli komp ci wywali artefakty to mamy winowajcę. 

Sprawdź też czy sytuacja występuje pod innym kablem lub jeżeli masz taką możliwość to przetestuj inne wejścia/wyjścia z grafy, bo jest możliwość że jakiś port ci padł. 

Odnośnik do odpowiedzi

Napisano (edytowane)

IMG_20210612_101516.thumb.jpg.18b8abd6de0c19afb0e7753085bf9a78.jpgNa filmie komputer całkowicie się zaciął nic nie dało się na nim zrobić, i ciągle się resetuje gdy wpisze hasło np

A i dodam że przed wymiana płyty mogłem swobodnie wszytko robić mieć lekcje online itd, ale gdy włączyłem grę wyskakiwały pixele tak jak na filmie i zacinało grę.  Komputer jest świeżo po formacie.

Odnośnik do odpowiedzi

No to coś przy obciążeniu, tak jak pisałem. GPU, przepnij na integre (port  w płycie głównej). Może to być jeszcze problem z wejściem pcie, wyjmij karte z portu i przetrzyj czystą gumką do ścierania ołówka te miedziane "piny" powinno ładnie wyczyścić. Karta jakie ma temperatury?

Odnośnik do odpowiedzi

Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Golab napisał:

Podaj spec pc 

I3 

Gtx 760 gigabyte 

Płyta główna asus z170pro gaming

Więcej nie pamiętam 

28 minut temu, Bluu napisał:

Karta jakie ma temperatury?

Karta jest stara już i ma już trochę przegrane, ale jak tamtym razem patrzyłem na temperatury były w normie. Teraz nie mam jak zobaczyć na temeratury ponieważ komputer się włącza a jak chce coś zrobić się resetuje i tak w kółko... ;/

Odnośnik do odpowiedzi

To tak jak mówiłem, wyjmij kartę i podepnij pod Integra monitor. Wtedy wykluczymy czy to wina karty czy nie. Przy okazji możesz wyczyścić c te piny i sprawdzić czy nie jest zakurzona 

Odnośnik do odpowiedzi

• Moderator

Dodatkowo sprawdź grafę na innym slocie, nie będzie działała w pełni swoich możliwości, ale jest możliwość że winowajcą jest slot PCI

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra po względnych oględzinach, stwierdzam że nastąpił zgon karty graficznej. Podpiąłem monitor do płyty głównej śmigało pięknie ładnie, odłączyłem komputer prowizoryczne wyczyścił i podpiąłem monitor do karty i nastąpiło to samo czyli kratki zacięcie i reset... ;/

Odnośnik do odpowiedzi

Po 2 stronach leży wina bo NVIDIA wypuszcza nowe karty bo więcej zarobią i po co produkować więcej tych co potrzeba i tak ci kupią a górnicy kupuje w pizdu kart teraz a ceny są śmieszne np rx 570 co po 400 zł chodził jest okolo tysiaka nawet nie raz

giphy.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak można kupić kartę za 7tys jak za 7tys można kupić cały komputer xDD bez urazy @ Bluu  :heheszki:

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to już wina ludzi którzy wykorzystują to. Nie ma kart graficznych na rynku to swoje stare wystawiają na sprzedaż po zawyżonych cenach, nadal jest to wina nvidii która nie umie ogarnąć chipów i wypuszcza dwie kolejne karty co by jeszcze wydoić xD

@ >>JecoB<<5vs5  można można :D 

problemrozwiazany.png

Odnośnik do odpowiedzi

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.