Skocz do zawartości
  • Dodaj nową pozycję...

Kuchnie świata HF

Sindi

Rekomendowane odpowiedzi

• Zasłużony
Napisano (edytowane)

Kuchnia Polska, Włoska, Francuska, Hiszpańska, Grecka czy Chińska?

Lubicie gotować czy raczej idziecie na łatwiznę i zamawiacie sobie jedzonko?

Jaka jest Wasza ulubiona potrawa? 

A może macie jakieś swoje kulinarne sztuczki? Chętnie poczytam w kom! 😜

Zapraszam do wypowiedzi niektórych osób z forum.

@ Wąski TDW

1. Lubię kuchnię całego świata i ciężko mi się zdecydować na wybranie jednej. Najmocniej mi chyba leżą włoska i meksykańska, no ale uwielbiam też kuchnię śląską, japońską (ramen shieeet), turecką, indyjską, chińską, tajską, polską, amerykańską.

2. Owszem, chociaż nie jestem żadnym wielkim talentem. Inna sprawa, że wolę gotować komuś niż sobie, a zwłaszcza jeżeli chodzi o postaranie się z czymś bardziej.
Inna sprawa jest taka, że moja matka jest wybitną kucharką z 30-letnim stażem, a to mocno zahamowało mój rozwój w kierunku kulinarnym. 😅

3. Moje popisowe danie to własny przepis na szakszukę ze szpinakiem i wołowiną, no i wodzionka - również w wersji własnej.
Lubię eksperymentować.

@ 13HaKeR135MAPS

Kuchnia to nie moja bajka, sorki wielkie.

@ Olcia

1. Bardzo lubię kuchnię włoską.

2. Potrafię gotować różnego rodzaju dania z makaronem oraz dania z naszej kuchni Polskiej.

3. Najczęściej robię na obiad pierogi ze szpinakiem, spaghetti Bolognese.

@ ragnarAWP

1. W sumie chyba każdą byle by smak miała i ostrość 😃

2.  Z gotowaniem może być ciężko, raczej z tych łatwych rzeczy do trudniejszych używam thermomix'a do pomocy co by mi pomógł cokolwiek zrobić, żeby nie spalić czy też szybciej coś pokroić. Ogólnie jakiś zawzięty kuchcik ze mnie nie jest, lepiej mi smakuje od kogoś zrobione niż samemu się męczyć i głowic nad czymś. 😜

3. Standardowo jakieś ziemniaczki mięsko surówka a jak mi się przeje to makaronik z różnymi sosami. 🙂

@ >>JecoB<<5vs5

1. Ja ogólnie to kuchnię Polską tylko nic więcej 😄

2. Potrafię coś tam przygotować jakimś tam szefem kuchni nie jestem ale coś tam zawsze się ugotuje lub upiecze jakieś łatwe ciasto typu sernik, czy jakiś ciekawy nie trudny placuszek :heheszki:

3. Najczęściej przyrządzam jakieś kartofelki z koperkiem i mięsko jakieś sobie wymyślam. W ostatnim czasie jadam sobie takiego mini wrapa z tortilli bardzo mi to posmakowało i jadam prawie codziennie. Ogólnie lubię próbować robić coś nowego, nowe przepisy, nowe jedzonko :pepe_hihi:

@ bulka_z_maslemPB

1. Zdrową 😄

2. Wszystko zaczęło się od zrobienia bułki z masłem. Po udanym eksperymencie kulinarnym wziąłem się za profesjonalne dania. Teraz bez przeszkód robię sobie parówki, czy jajecznice. I tak lepiej sobie radzę niż "Dariusz" 😛 Więc potrafię gotować 🙂

3. Zupka pomidorowa, a na drugie schabowy 😄

@ M1SZELINAWP #2

1.Chyba nie mam żadnej konkretnej kuchni, którą najbardziej lubię, lubię różne dania z różnych kuchni, z naszej lubię pierogi, bigos, kocham rosół, ale i tak najbardziej uwielbiam, jak babcia zrobi pampuchy z sosem przypalanym.
2.Nigdy nie próbowałem jakiś skomplikowanych rzeczy, ale potrafię zrobić np: spaghetti z sosem bolońskim(tutaj @ WieTnaM [UNSKILLED]AWP #2 pewnie jest specjalistą) albo jajecznicę z cebulką i kiełbaską. Też nie ciągnie mnie do gotowania, jeżeli wiem, że ktoś potrafi zrobić lepiej ode mnie, w ostateczności jak już nie ma mi kto ugotować to się zmuszę i coś sobie ugotuje, ale jednak wolę zdecydowanie jak ktoś za mnie ugotuję. Od gotowania wolę jednak zrobić jakieś pyszne  ciasto.
3.Najczęściej jem ziemniaki z jakimś mięsem, ale przygotowanie obiadu kończy się na obraniu ziemniaków i ich wstawieniu.

@ COYG

1. Polską i Włoską.

2. Do skilla Darka mi daleko. Trochę to wygląda jak u Mietczyńskiego w "Ni mom pojęcia co robię", czyli sam sobie robię posiłki, ale dla bezpieczeństwa nikomu innemu bym ich nie podał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3. Ryż z kurczakiem w sosie słodko-kwaśnym.

@ Hikids!Doulikeviolence?

1. Zdecydowanie Polska MIĘCHO MIĘCHO MIĘCHO 😄
2. Czy potrafię gotować, dobre pytanie 😄 Jajecznica się liczy ? 😄 Teraz tak na poważnie, na dzień dzisiejszy mam taki przywilej, że mieszkam z rodzinką, więc jeżeli chodzi o gotowanie obiadów, to nie mam z tym problemu (bo nie gotuję 😄). Co do samego pytania to wkrótce się to zmieni, jak pójdę na swoje. Dwóch lewych rąk nie mam, więc klasycznie ugotować ziemniaka ubić schabowego czy też ulepić mielońca noł problim damy radę (wincej nie trzeba). Podstawa jest co by nie paść z głodu, choć i znam osoby, które nawet jajecznicy sobie zrobić nie potrafią. Jeżeli chodzi o same zabawy eksperymenty i wywijasy na talerzu to nie, nie jestem typem, który lubi spędzać czas w kuchni, jak i gotować.
3. Obiady ogólnie jadam tylko w weekendy (w tygodniu jest tylko bardzo późne śniadanie/kolacja) i tak jak wyżej pisałem jeszcze mam bajlando, a co do samego pytania to gdybym musiał lub miał coś robić to zdecydowanie byłoby to jakieś mięsiwo, czyli pewnie SCHABOWY 🙃

@ Iks de na czacie plz4FUN

1.Polska,Turecka,Włoska

2.Pewnie że potrafię. Potrafię zrobić naleśniki, gofry, rosół, pomidorową duuużo teeego by wypisywać 😄 ale no popisowe danie to Schaby z sosikiem ciemnym ziemniaczki i robię nawet dobra mizerie 😄 Dobrze mi też wychodzą wspomniane wcześniej Naleśniki ogólnie to pamiętam jak kiedyś przypadkiem dodałem dwa różne sosy do spaghetti i wyszło z tego po prostu takie buum moje kubki smakowe wybuchły było tak smaczne ze zamiast na dwa dni to w jeden dzień wszystko opędzlowałem XD

3.Często nie gotuje bo teraz zbytnio czasu nie mam ale wcześniej to wyżej wspomniane Schabiki 😄

Edytowane przez Bajercia
Odnośnik do odpowiedzi

4 minuty temu, EroZ napisał:

Czemu tu Darka nie ma

Darek już nie gotuję, darek robi coś innego niż gotowanie juz mu przeszło gotować xd

sygna.jpg.8e10aff24345088e7c215b243be89439.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Oooo tak Spaghetti jak @ M1SZELINAWP #2  wspomniał to ja to w sumie co tydzień jem ^^ A tak Fajnie zrobiony Temat 😊

Odnośnik do odpowiedzi

Najgorszy moment na pisaniu o kuchni, bo jestem mega głodny xD

Super praca, tak trzymaj 🙂

"Porażka jest gorsza od śmierci, bo trzeba się po niej obudzić." - Czesław Michniewicz

Odnośnik do odpowiedzi

• Sindi zamknął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.