Skocz do zawartości

Wasze klawiatury

ENEF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakich klawiatur używacie? Jakiej firmy? na jakich przełącznikach? Może membranowa? A może ktoś robił customa.
Piszcie wszystko o swoich klawiaturach 😄 Zdjęcia też mile widziane

Ja zacznę
Obcenie używam corsair k60 rgb pro. Mechaniczna na cherry viola (liniowe) 
Solidnie wykonana i wygodna, z ładnym RGB ❤️💚💙
Myślę nad zmianą na coś na gatheronach i z ładnymi keycapami

corsair-k60-rgb-pro-26.jpg

• Polak z ukraińskim portfelem

Aktualnie steelseries apex 100: 

https://www.x-kom.pl/p/338501-klawiatura-przewodowa-steelseries-apex-100.html

Zdjęcia w linku wyżej, nie ma sensu fotografować mojego burdelu na biurku. Co do samej klawiatury to chyba idealna na początek jeśli ktoś chce coś lepszego niż klasyk za 10zł z Tesco. Na duży plus stabilność. Nie jeździ po biurku, jest ciężka i solidnie wykonana. Membrana co dla niektórych też może być zaletą, bo nie są one tak głośne jak typowe mechaniki. Za tą relatywnie niską cenę (za 150zł spokojnie można nówkę kupić, link wyżej to pierwszy wynik z google i nie jest to najtańsza opcja) myślę ze warto. Dodatkowo Steelseries Engine pozwala na zaawansowaną konfigurację - moc podświetlenia, niestandardowe polecenia na klawiszach etc...

Na minus jak dla mnie samo podświetlenie w sobie - tylko jeden niebieski kolor który nocą w ogóle nie pomaga... Świeci się wokół klawiszy, a one same tego podświetlenia niestety nie przepuszczają.

Fajnie, że poruszyłeś temat - chętnie kupiłbym mechanika z red switchami i solidnym białym światłem (RGB w mojej opinii to zabawka dla dzieci bądź fanatyków, ale jeśli takowe będzie posiadać z możliwością wybrania po prostu białej barwy to będzie też ok). Zależy mi na tym, żeby miała długi kabel lub była bezprzewodowa. Nie interesują mnie żadne dodatkowe funkcje typu porty USB. Bardziej zależy mi na stabilnym wykonaniu i właśnie na tej białej barwie, która rzeczywiście poprawi komfort użytkowania nocą. Możesz coś polecić? A może ktoś z  @ Użytkownik się wypowie?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/klawiatury-komputerowe/klawiatury/klawiatura-fury-hotnet-nfu-0868 

moja pierwsza w zyciu klawa z podswietleniem xD

ogolnie nie polecam bo jest do dupy i najgorsza jaka jest ale chce ja skatowac do konca juz i wymienic na cos z palety kruxa wiec czekam az ktos wstawi opinie o tej firmie tutaj xD

2 godziny temu, EroZ napisał:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/klawiatury-komputerowe/klawiatury/klawiatura-fury-hotnet-nfu-0868 

moja pierwsza w zyciu klawa z podswietleniem xD

ogolnie nie polecam bo jest do dupy i najgorsza jaka jest ale chce ja skatowac do konca juz i wymienic na cos z palety kruxa wiec czekam az ktos wstawi opinie o tej firmie tutaj xD

Śledzę grupki o klawiaturach i oglądam recenzję i z tego co się dowiedziałem to krux atax pro na gateronach to killer budżetowych klawiatur mechanicznych. Oczywiście, nie jest on jakoś bosko wykonany, ale feeling mechanika z pełnym podświeleniem rgb za mniej niż 200 zł to naprawdę spoko opcja. Konkurentem kruxa są sprzęty od firmy spc gear (nie pamiętam dokładnych modeli). Znajomi takowe posiadają i chwalą. A gk630 white (link niżej) wyglądem przebija moim zdaniem wszystkie kruxy. Dostojne wyszczotkowane aluminium i biało-przeźroczyste keycapy które mogą być rozświetlone spokojną bielą, jak i promienieć tęczą kolorów. Dodatkowo spc ma naprawdę sensowny soft do tych klawiatur. Moim zdaniem klawiatury warte uwagi 😄 (dodatkowo często są na nie promki w różnych sklepach)
https://www.x-kom.pl/p/610166-klawiatura-przewodowa-spc-gear-gk630k-onyx-white-tournament-kailh-brown-rgb.html 

Edytowane przez ENEF

ja osobiscie posiadam corsair k68 cherry mx red po lekkich modach (switche przresmarowane wyciszona pianką stabilizatory docięte i najważniejsze keycapy zmienione na spc ponieważ klawisze oryginalne od corsair są strasznie głośne i średnio mi się z nich korzystało )osobiście polecam jak za cene +/- 400 zł 😄 

Edytowane przez GOD
literówka

• 2 miesiące temu...

Używam SPC GK530 na Kailh Brown tyle, że po kilku latach keycapy ABS popękały to wymieniłem na puddingi od SPC. Farba troche poschodziła - no ale działa więc nie wymieniam. Bardzo kusi mnie na przejście na jakiegoś chińczyka od 60% do 75%. Jakiegoś Kemove albo Epomaker.